Személyi sérüléssel járó közúti balesetek

Személyi sérüléssel járó közúti balesetek

A sérülések.

A közlekedési balesetek során a leggyakrabban elszenvedett sérülések, amelyek esetében lehetőség van kártérítés érvényesítésére: végtagtörések, gerinc,- koponya és agyi sérülések, valamint a medencetájék sérülései, illetve egyes belszervi sérülések. Amennyiben ezek közül bármelyik esete fennáll, a károsultra egy összetett és sokszor megterhelő jogi procedúra vár, azonban a végén minden esetben pénzbeli kompenzációval. Kártérítés és sérelemdíj folyósításával.

A kártérítést a biztosító fizeti.

A személyi sérülésekkel járó közlekedési balesetek során a károsult a kártérítést és sérelemdíjat az esetek túlnyomó többségében a kárt okozó gépjármű kötelező felelősségbiztosítójától (KGFB) kérheti.

info

Ilyen esetekben tehát nem a kárt okozó járművezető lesz az, aki kártérítést nyújt, hanem egy üzleti tevékenyége körében eljáró, komoly szakmai ismeretekkel rendelkező, intézményi kapacitással és infrastruktúrával bíró nagyvállalat, a biztosító.

A biztosító egy nagyvállalat, kártéritési jogi szaktudással és intézményi kapacitásokkal.

Kártérítés és sérelemdíj. Járadék.

Az elszenvedett egészségkárosodás kompenzálására a felelősségbiztosító kártérítést és sérelemdíjat fizet, amihez kidolgozott kárigények rendszeres benyújtása szükséges a biztosító felé. A kártérítés és sérelemdíj folyósítása pénzbeli kifizetést jelent, a kárrendezés lezárultáig rendszeres előlegek, majd végül a kárrendezés lezárásaként egy végleges és egyösszegű kifizetés formájában. A károsultnak több lehetősége is van arra, hogy mindezeken felül járadékként rendszeres (pl. havi gyakoriságú) folyósítást kérjen, amelyek összegszerűségben a végső elszámolásnál gyakran a kárigények nagy részét teszik ki.

Sérelemdíj összege. Realitások.

Az, hogy az egyes baleseti sérülésekre milyen összegű sérelemdíjat kell fizetnie a biztosítónak, kizárólag a bírói gyakorlat alapján állapítható meg. Erre vonatkozóan ugyanis sehol nem található tételes jogszabályi felsorolás, leírás vagy bármilyen jogi rendelkezés. Az kizárólag a magyar bíróságok több évtizedes gyakorlata alapján, annak ismeretében határozható meg, méghozzá mérlegelés útján.

A sérelemdíj összege mindig a károsult saját személyes körülményeitől és azok baleseti következményes megváltozásától függ, illetve a kialakult egészségkárosodás mértékétől. Meglehetősen bonyolult mérlegelési metódus, amely minden károsult esetében más és más eredményt produkál.

info

Mivel az egyes károsultak esetében a baleseti sérülések mértéke – a legenyhébbtől a legsúlyosabbig – egészen nagy eltérést mutathat orvosi szempontból, ezért a megítélhető sérelemdíjak is legalább ugyanekkora eltérést mutatnak az egyes ügyekben, a néhány millió forintos sérelemdíjtól, egészen a sok tízmillió forintos sérelemdíjig. Ezért a sérelemdíj pontosabb meghatározását kizárólag az adott ügy körülményeinek részletes ismeretében lehet csak megtenni.

A szükséges dokumentumok.

Ahhoz, hogy a kárrendezési eljárás a biztosítónál megindulhasson, először is szükséges beszerezni a kórházi dokumentációt, illetve a rendőrségi iratanyagot.

Fontos, hogy ezek a dokumentumok a kárrendezés megindításához szükségesek. A kárigény végleges lezárásához, azaz a kártérítés és sérelemdíj folyósításához mindezen felül még számos további bizonyíték és iratanyag beszerzése is nélkülözhetetlen lesz. A kórházi fekvőbeteg és ambuláns ellátások és a rendőrségi eljárás azonban mindvégig a kártérítési eljárás fontos része lesz.

A rendezett orvosi dokumentáció a sikeres kártérités alapja.
A nyomozati iratok szintén fontos elemei a kártéritésnek.

Nem szükséges pert indítani.

A kárigények érvényesítéséhez nem szükséges pert indítani, hiszen a biztosító kártérítési kötelezettségét jogszabály írja elő. Azaz, ha a károsult bizonyítani tudja igénye jogosságát (balesetben való vétlenségét), akkor a biztosító pereskedés nélkül is kártérítési ajánlatot fog tenni az ügy lezárására.

Pereskedni tehát nem feltététlenül szükséges. A károsult kárügye a gyógyulásának befejeztével sok esetben pereskedés és kompromisszumok nélkül is lezárható. Ehhez azonban elengedhetetlen lesz, hogy a károsult szakszerű jogi képviselettel rendelkezzen.

Ügyvédi közreműködés, jogi képviselet. Munkadíj helyett sikerdíj.

Ügyvédi irodánk a kártérítési jog területén évtizedes szakmai tapasztalattal, nagyösszegű kártérítési kifizetésekkel és elégedett ügyfelekkel rendelkezik. Az általunk nyújtott jogi képviselet teljes körű, megbízásunk esetén minden kárrendezéssel kapcsolatos terhet leveszünk ügyfeleink válláról. Ügyvédi Irodánk megbízásának a menete egyszerű, gyors és teljesen költségmentes. Díjazásunk pedig sikerdíjas.

01.

Kapcsolatfelvétel

Ügyvédi Irodánkkal történő kapcsolatfelvétel az alábbi elérhetőségek bármelyikén. Az ügyét feltárjuk, a további teendőkről és az esetleges tudnivalókról már ekkor tájékoztatjuk. Megbeszéljük a személyes konzultáció időpontját és helyszínét.

e-mail: info@drtatarborisz.hu
mobil: +3670 45 44 888

02.

Személyes konzultáció

A kapcsolatfelvételt követő napokban személyes konzultáció irodánk vezető ügyvédjével; méghozzá ott és akkor, ahol és amikor a károsultnak megfelel, az ország bármely pontján. Ekkor már az ügy részletes és érdemi átbeszélésére is sor kerül. Tájékoztatjuk az esélyekről, összegekről és a kifizetések várható időpontjáról.

03.

Ügyvédi megbízás

Amennyiben a személyes találkozó alapján az ügy jogi képviseletre alkalmas, akkor már ott, a személyes találkozón is megadhatja irodánk részére az ügyvédi megbízást.  Ezt követően a károsultnak egyéb teendője nincsen, ugyanis innentől kezdve a biztosítóval szemben ügyvédi irodánk képviseli.

dr. Tatár Borisz / irodavezető ügyvéd

Bízza magát szakemberekre, ez ugyanis a legjobb döntés, amit meghozhat, ha vétlen félként közlekedési balesetet szenvedett. Mert az elérhető legmagasabb kártérítés és sérelemdíj törvényi lehetőség és nem kiváltság. Mindenkinek, így Önnek is jár!